FILTR MIKROSIATKOWY

Filtr mikrosiatkowy jest częścią tercjalnego stopnia oczyszczania ścieków. Znajduje on również zastosowanie w przemyśle przetwórczym, w obiegach wody chłodzącej i wszędzie tam, gdzie należy zmniejszyć zawartość drobnych cząsteczek nierozpuszczalnych w wodzie oraz ograniczyć BZT i CHZT.

 

Zanieczyszczona woda dopływa do wewnętrznej przestrzeni filtra przez boczny króciec, substancje nierozpuszczalne są oddzielane na wewnętrznej stronie bębna filtrującego. Oczyszczona woda przepływa przez mikrosito i wypływa w kierunku przepływu strumienia przez urządzenia filtrujące. Przepływ przez mikrosito systematycznie maleje z powodu narastania warstwy wychwyconych zanieczyszczeń, co powoduje wzrost różnicy poziomów przed i za bębnem. Różnica poziomów jest kontrolowana przez czujnik poziomu, który wysyła sygnał do szafki elektryczno sterującej do napędu bębna i pompy do przepłukiwania, która wykorzystuje przefiltrowaną wodę do oczyszczenia sita za pomocą specjalnych dysz. Spłukane zanieczyszczenia spływają korytem zbiorczym do sekcji filtrowania z zanurzeniową pompą do szlamu, której pracą steruje kolejny czujnik poziomu. Zanieczyszczenia są wypompowywane poza filtr albo mogą odpływać grawitacyjnie.

SCHEMAT TECHNICZNY

Producent oferuje filtry w dwóch wykonaniach podstawowych; do kanału betonowego (MFB) albo z wanną stalową (MFO). Częścią standardowej dostawy jest szafka elektryczno sterująca z automatyką do sterowania pracą filtra, czujnik poziomu i pompa czystej wody do natryskiwania.

 

Żeby dobrać wielkość mikrofiltra należy znać przepływającą ilość wody, zawartość substancji nierozpuszczalnych, analizę sita pozwalającą określić wielkość oczek i wymagania dotyczące oczyszczenia wody. Jeżeli niektóre z tych danych nie są znane, to producent oferuje przeprowadzenie badań eksploatacyjnych bezpośrednio u odbiorcy z zastosowaniem mikrofiltra pomiarowego.

 

Na zamówienie dostępna jest też wersja z ogrzewaniem.

 

Wykonanie materiałowe: urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, łożyska bębna z brązu albo tworzywa sztucznego, właściwa tkanina filtracyjna z poliamidu (uhelon) albo ze stali nierdzewnej.

 

Wielkość oczek filtrujących zawiera się w zakresie 17÷125 um (w nieokresowej kolejnosci).

Masz pytanie?

napisz do nas 

Copyright BEGERMAN Sp. z o.o.   wszelkie prawa zastrzeżone

Masz pytanie?

napisz do nas 

Copyright BEGERMAN Sp. z o.o.   wszelkie prawa zastrzeżone

FILTR MIKROSIATKOWY

  1. pl
  2. en